Обновено
Aexit 10 Компјутери Фиксни Отпорници 1/8W 0.33 К 330 Ohm 9-Пински SIP Bussed Еден Отпорници Мрежа Отпорници

Aexit 10 Компјутери Фиксни Отпорници 1/8W 0.33 К 330 Ohm 9-Пински SIP Bussed Еден Отпорници Мрежа Отпорници

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 127.68

Име на производ : Network Отпорници;Отпор : 0.33 К ohm;Моќност : 1/8 W.Отпор Толеранција : +/- 5%(J);Pin : 9 Pin.Теренот : 2.54 mm;Големина на(Секој) : 22 x 9 x 2mm / 0.87" x 0.35" x 0.08"(L*W*T).Материјал : Електрични Делови;Боја : Црна.Тежина : 4g;Пакет Содржина : 10 Pcs x Мрежа Отпорници.c48d202008128edf Широко се користи во пристаништето на дигитални circuit Has насока, во споредба со бојата ѕвони отпор има предности на уредни, зазема помалку простор.Доаѓа со 9 pin доведе мрежа отпорници, ова отпорници ќе биде одлично да го замени вашиот електрично коло отпорници.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

330 Ohm, + / 5% Толеранција, 10 парчиња во вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири бе

Моќ Оценка : 3 W; Отпор Вредност : 1 M Ohm.Pin Големина : 26 1mm x / 1" x 0.039"(L*Дијаметар); Тело Димензија : 30 x 9mm / 1.17" x 0.35"

Пакет Содржина : 10pcs x Цемент Wirewound Отпорник; Моќност : 5 W, Отпор : 1k Ohm.Материјал : Керамички, Цемент и Метал.�

Име на производ : Керамички Отпорник;Моќност : 30 W.Отпор : 5 Ohm;Големината На Телото (Прибл.) : 64 x 12 x 12mm / 2.5" x 0.

1 / 4 Вати 1% толеранција.Пламен Retardant Слој.Беспомошна 24 мерач води (0.022 инчи, 0.55 mm) совршен за solderless plugin breadboar

Цена За : Лента Отпор : 10ohm; Палета на производи : CCF Серија; Моќ Оценка : 500m W; Отпор Толеранција : Ã'± 1%; Отпор

16 Ohm, ±5% Толеранција, 100 парчиња вкупно 1 вати метал филм отпорник со висока точност од ±5% (J).Четири бендов�

Керамички Surface Mount (SMD) Чип Отпорник.Фиксна SMD Тенок Филм Отпорник (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се корис

500 W 40 OHM Отпорник Висока Моќност Керамички Wirewound Отпорник.Температурата коефициент : ≤ ±350ppm / °C темпера�

Отпор : 160 kΩ; Толеранција : ±5 %; Series Temp Coefficient(ppm / Cel) : ±100 ppm / °C;.Технологија : Густата Филм; Working VoltageОколија :

Моќ Оценка : 5 W; Отпор Вредност : 1 M Ohm.Pin Големина : 30 1mm x / 1.17" x 0.039"(L*Дијаметар); Тело Димензија : 52 x 9.5 mm / 2.03" x

Моќ жица рана.Шасијата планината.Алуминиум е сместен.Axial лемење повлечи ја води 1% толеранција.На NTE квал�

Боја Код : Кафена, Црна, Црвена, Златна на Ѕвонење (1 K ohm, 5%), 100 парчиња вкупно 1 вати јаглерод филм отпорник

Моќ жица рана.Шасијата планината.Алуминиум е сместен.Axial лемење повлечи ја води 1% толеранција.На NTE квал�

51 ohm 1 / 8 Вати 0805 SMD Отпорник Отпорници 5% Толеранција (Војници од НАС).Отпор : 51 ohm, Моќ Оценка : .Висок Квалит

8.2 Ohm, ±5% Толеранција, 50 парчиња во вкупно 1 вати метал филм отпорник со висока точност од ±5% (J).Четири бенд

Стаклестото глеѓ обложена.Прилагодливи жица рана.Керамички core со заварени терминали...

Облик : рамен лист.Забелешка : Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку

Scroll