Обновено
Halder 3013.040 Симплекс 21 оз Мека-Лице Чекан, Сина Гума/Сива Гума Лица

Halder 3013.040 Симплекс 21 оз Мека-Лице Чекан, Сина Гума/Сива Гума Лица

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 906.00

1 средни тврда гума лицето, 1 мека сина гума лице (1.57" Дијаметар).Цена железо домување.Заменливи компоненти.Екстра големи overstrike заштитник.Hickory Се Справи.На Halder Симплекс Mallet е потпис чекан во Halder линија.Оваа патентирана чекан има "split домување' дизајн кој е направен од тешки леано железо.Оваа сплит домување овозможува да се преземат, освен и компоненти може да се замени кога се носи или оштетени.Таа цврсто се заклучува во различни заменливи вметнете лица.Лицата се направени од неколку различни издржливи материјали; од мека гума да медиум тешко пластични тешко најлон.Halder, исто така, нуди алуминиум и бакар лица за удирање многу тврди површини како што се стврдне челик (бакар лица се само компатибилни со Halder Симплекс со засилен леано железо домување; повик за детали).Разновидноста на лицето материјали и големини овозможуваат Симплекс да се користи во многу апликации, како што се производство, автомобилство, уредување, мебел одлуки, тротоарите, и машинска само за името, неколку.На Симплекс карактеристики на највисок квалитет hickory рачка кои се заштитени со екстра-големи overstrike област формирана од леано железо домување.Ова навистина е издржлива и чекан и ќе биде со вас за многу години!.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Направен од висок квалитет на метални материјали, тешки, цврсти и со поголема сила, отпорни на абење и из

Меки се соочува дава солидна штрајк без оштетување на работа површина.Лесни тубуларна челик се справи с

Премиум Вградени Процес на Технологија : Донесува премиум вградени процес на технологија за да се поврз

Материјали : Глава : A3 челик, Црвена и Црна глава : ПВЦ, Метална рачка : Челични цевки, Црна рачка : TPR.Едно п�

Магнетни затворање.Изградена на високи квалитет, синтетички кожа и мека руно обвивка.Извезена со две ти

676 грам гума mallet за широк спектар на употреба.Издржливи гума mallet чекан главата за мека удар со штрајк кој

Намален трошок поради разноврсна користат како инженер и recoilless чекан.Универзална употреба за сервис и �

Широко се Користи : Мултиголемина mallets ќе ги задоволат сите ваши потреби за основните дома одржување, из�

Ергономски Дизајнирана Рачка : дршката форма и текстура површината обезбедува исклучителна удобност и

Вклучува мека, средни, тешко пластични глави.Пластични глави нема да означите или искра, спречување на п

Тивко уште пренесува максимална удар.Произведено во САД.Од Производителот Ова Дрво Е Добро 18Унца Mallet за

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ МАТЕРИЈАЛ ОСИГУРУВА ПОДОЛГО УПОТРЕБА100% сосема нов и висок квалитет.Мала ТЕЖИНА ЗА УДО

Scroll