Обновено
GEARWRENCH Едно Парче Санка Главата Мртвите Удар со Чекан, 6-1/2 lb. - 69-554G

GEARWRENCH Едно Парче Санка Главата Мртвите Удар со Чекан, 6-1/2 lb. - 69-554G

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 3950.16

Со гордост се направени во САД.Канистер полни со челични застрелан во чекан глава создава мртвите удар ефектот да се намали враќа.Мртвите удар дизајн, исто така, одржува влијание, за да се максимизира сила, и апсорбира шокот на влијание.Не-предизвика, топла фрлија полиуретан тело го покрива челик шут комора и челик засилен рачка; не изложени метал.Тенок профил полиуретан лице не март површини или апсорбира течности, и го намалува впечатлива бучава од удирање slugging или впечатлива клучеви.Ние нудиме широка линија на полиуретан мртвите удар чекани во топката болка, стандард во едно парче, тенок линија во едно парче, и санка главата едно парче типови, Сите се Изградени со сила и иновации кои ја дефинираат GEARWRENCH.Секој чекани' Глава содржи канистер полн со челик истрел што создава еден мртов удар ефект, одржување влијание, максимизирање на сила, намалување на раст, и апсорпција на шокот на влијание.На рачки се засили со челик за сила и, исто така, се карактеризираат knurled текстура за подобрена контрола.На flanged back-end на справи со не се лизга минатото вашиот зафат.Топката болка тип има челик лице и болка, кој им овозможува на конвенционалната употреба во впечатлива удари и chisels, како и обликување и зацврстување unhardened метали.Стандардот, тенок линија, и санка главата едно парче видови имаат трајни, топла фрлија полиуретан слој кој е отпорен на chipping или разделување, и не е marring и не се предизвика.Топло-фрлија полиуретан слој, исто така, ја намалува бучавата кога удираат метал.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

2x Пушеле Леќа.Fitment Резервни 2" Пред 1157 пак сигнал светлина универзална одговара за Харли 2" куршум стил се

【Сигурен Материјал】Нашите тоалет завртки, навртки и рамни подлошки се направени на премија од не 'рѓос

80% Најлон, 20% Lycra 2начин се водат за Поддршка на Веб; 80% Coolmax, 20% Lycra 4начин се водат тело ткаенина; Машина за �

[Материјал] Јаглероден челик изградба и electroplating заврши [Заштита] Пена наредени вилици може добро зашти�

Лесно Да се DIY : табела coasters направени на погусти lycra крпа, со мазна на допир, кои лесно можат да печатите ф

Големина : 53mm, 72mm, 83mm, 100mm.Нерѓосувачки челик за чувствувате сила, одличен ' рѓа и.Брзи врски со силна проле

Донесе мека и пријатна се чувствуваат до вашиот кревет со нашите памук лист сет.Овие листови зафат и се �

Удобно црна перница зафат.Падна фалсификувани главата од легиран челик заврши во црно со полиран лице, �

Тоа го прави многу полесно да се најдат работи во темни области 【Силен Магнет за Двата Краја】 : Двете гл

ЕРГОНОМСКИ ПОДДРШКА Уживајте сигурен удобност со смислено дизајниран модерен конференција стол со ре�

Изработен од Екстра трајни Оксфорд ткаенина.Одговара на сите стандардни автомобили, и SUV backseats.Отворите

Мини Големина Мобилен Воки токи може да се зачува простор во автомобил, Три бенд (VVU), Двоен екран, Двоен р

Кука игла се користи за влечење на природна коса преку микро и монистра Ве молиме овозможи 13cm грешка пор

НА ВИЛИЦАТАНА НЕКОЈ НАЧИН ДА СЕ НАУЧИ!Биланс на моревидов и да научат да бројат со Бебе Ајкула!Врз основ�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

▲ Тестирани Пред Се На Продажба ▲Лесна Инсталација.Тоа би можело да правилно го замени на оригинални д�

Материјал : тапа внесете филтер е направен од висок квалитет на ABS, многу издржливи, одговара за 18.5 mm / 0.72 �

3.7 V 2000m Ah Liion Replacemen Батеријата 99cm USB Кабел.Тоа погоден за PS4 Безжичен Контролер.Форма Боја : Сива Материјал

【СТАНДАРДНА ГОЛЕМИНА】15 / 16Инчен 24mm Машки Конец.Ве молиме проверете ја вашата aerator големина пред да го к�

Scroll