Обновено
Нерѓосувачки Челик Панел Завртка, Обична Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, 3/4 Должина, #8-32 Теми (Пакет од 5)

Нерѓосувачки Челик Панел Завртка, Обична Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, 3/4 Должина, 8-32 Теми (Пакет од

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 123.12

Аустенитно Нерѓосувачки Челици се назначени од страна на 3 цифра SAE Нерѓосувачки Челик Одделение започнува со бројот 3 (на пр.На Филипс вози стил првично беше дизајниран така што возачот ќе се лизга под екстремни вртежен момент, спречување на над-затегнување и оштетување на fastener или материјал.Филипс диск е дизајниран за кам под премногу вртежен момент.Крупни теми се подобри кога се работи со кршливи материјали; тие се посилна и се полесно да се променуваат и unthread во споредба со парична казна.Нерѓосувачки челици се користат за нивната отпорност на корозија, висока температура сила, скалирање отпор, и ниска температура цврстина.Се користи за опрема панели кога хардвер е предмет на косата.Аустенитно Нерѓосувачки Челици се легури на железо и јаглерод што содржат помеѓу 16% и 30% Хром, максимум 0.Пан главата овозможува поголема затегнување torques.Нерѓосувачки Челик е погоден каде formability и трошоците се важни размислувања.Панел Завртки се користи за опрема панел собранија, кабинети, и огради, кога хардвер е предмет на косата.15% јаглерод, заедно со Никел (или Манган), и други легирање елементи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Нерѓосувачки челик материјал значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номи�

1095 челик, прекалени со хардхром финиш.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ

Се користи за опрема панели кога хардвер е предмет на косата.Fillister главата за висок вртежен момент и доб�

1095 челик, прекалени со хардхром финиш.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ

1 1 / 4 Во 188 Нерѓосувачки Челик Заробеништво Панел Завртка Компатибилен 1 / 420 Тема Големина И Knurled Главата �

1095 челик, прекалени со хардхром финиш.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ

Scroll