Обновено
Плоштад развој од страна на Schneider Electric 9013FSG2J21P Воздух-Пумпа за Притисок Прекинувач, NEMA 1, 30-50 psi Притисок Прилагодување, 20-65 psi кроена, 15-30 psi Прилагодливи Диференцијал, ?

Плоштад развој од страна на Schneider Electric 9013FSG2J21P Воздух-Пумпа за Притисок Прекинувач, NEMA 1, 30-50

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 600.00

Притисок Switch - Вода или Воздух.Притисок Switch се користи за контрола на electrically управувано мотори.Дијафрагмата Actuated.Содржи бакар пулсација приклучокот.Овој Плоштад D Pumptrol 9013 FSG2 J21 P електромеханички притисок прекинувач со 30-50 psi притисок поставување опсег го активира електричен погон пумпа за вода во рамките на моќ коло кога прилагодливи расте и паѓа прагови се постигне.На NEMA 1 куќиште има 1/4" NPSF внатрешни течност конекција и завртка менгеме терминали.На префрлување функционира со 1. 5 hp) или помалку пумпа.На прилагодливи диференцијални опсег е 15-30 psi и кроени опсег е 20-65 psi.Оваа опција содржи бакар пулсација приклучокот.На куќиште е Национална Електрични Производители Асоцијација (NEMA) Тип 1 и Ingress Protection (IP) 20 оценет.Прекинувачот е Застрахователи Лабораторија (UL) се Наведени и Канадски Стандарди Асоцијација (АДС) Сертифицирани.Плоштад D Pumptrol притисок прекинувачи се произведени од страна на Schneider Electric.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Oxford 47во.забава стојат и 1500 W електричен камин вметнете со длабоко дневник екранот и бојапромена на пламе

за Занаетчии : 919167784 Воздушниот Компресор, 91916770 Компресор, 919152160 Воздушниот Компресор, 919167710 Воздушниот К

200 W аквариум грејач е погодна за 40 до 60 литри аквариуми.Должина 13" 120 V кабелот за напојување.Двојно топли�

Тоа го направи на ДОМАШНИ миленици и со користење на мелење процес за да се обезбеди внатре и надвор од р

Плоштад (shape) Бројот на Парчиња : 1 Седишта во висина на : 1 Димензии (Вкупно) : 19.25 Инчи (H) x 19 Инчи (W) x 19 Инчи (D)

Спецификација на производот : име на Производ : облека закачалка, облека rail Product материјал : metal Product боја :

Држи ѓубре оттуѓување мирис чиста и свежа!.Digests валкана израстоци во исцедете линии.Природната формула �

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Течност За Ладење, Греење).Mfr : Напредно Термички Решени

Најдобар Семејствоголемина Стискаш Шише : лесно Можете да го користите нашите пластични точење да се пр

Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД : Ние ги Користиме Само 3 M автомобилскатаодделение винил, индустријата е �

Пространа седиштето Седиште димензии : 18.5"W x 10"Г Splayed нозе обезбедува трајност за секојдневна употреба.Д�

ML1812 SLA е 12 V 18 AH Запечатени оловни (SLA) батерија одржување слободни батеријата, Пакување од 2 УЛ Уверение.Д�

ღ Идеална работа асистент : директорот стол е идеална работа асистент за beauticians и режисери, актери или п�

Mfr : JULABO.Серија : PRESTO A45 Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.Тип На Производ : Активен, Оборотните Чилер / Г

Школка материјал е тешко пластика.Транспарентен црн материјал, издржлив, dustproof, и shockproof.Секоја лента има

Овој далечински управувач складирање кутија е направен од висококвалитет СТП кожа, таписерии и издржли

Scroll