Обновено
Aexit 12 Компјутери Фиксни Отпорници 5W 10 Ohm J(+/-5%) Керамички Цемент Моќност Единствен Отпорници Отпорник Бела

Aexit 12 Компјутери Фиксни Отпорници 5W 10 Ohm J(+/-5%) Керамички Цемент Моќност Единствен Отпорници Отпорник

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 196.08

Име На Производ : Цемент Отпорник;Тело Материјал : Цемент.Моќност : 5 W;Отпор : 10 Ohm.Толеранција : +/-5% (J);Големината На Телото (Прибл.) : 22x 9 x 9mm/0.85" x 0.35" x 0.35" (L * W * H).Доведе Дијаметар(Прибл.) : 0.7 мм/0.027";Боја : Бела.Тежина : 50g;Пакет Содржина : 12 Компјутери x Цемент Отпорници.f8b320200812b256 * Цемент Отпорник карактеристики добри топлина отпорни, ниска температура коефициент, високо оптоварување на енергија, високо изолациони капацитет.* Широко се користи во компјутер, ТЕЛЕВИЗОР, апарат, метар, звук и друга опрема.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Стаклестото глеѓ обложена.Прилагодливи жица рана.Керамички core со заварени терминали 10% толеранција.На N

330 Ohm, + / 5% Толеранција, 10 парчиња во вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири бе

Облик : рамен лист.Забелешка : Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку

1 / 4 Вати 1% толеранција.Пламен Retardant Слој.Беспомошна 24 мерач води (0.022 инчи, 0.55 mm) совршен за solderless plugin breadboar

500 W 40 OHM Отпорник Висока Моќност Керамички Wirewound Отпорник.Температурата коефициент : ≤ ±350ppm / °C...

Керамички Surface Mount (SMD) Чип Отпорник.Фиксна SMD Тенок Филм Отпорник (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се корис

51 ohm 1 / 8 Вати 0805 SMD Отпорник Отпорници 5% Толеранција (Војници од НАС).Отпор : 51 ohm, Моќ Оценка : .Висок Квалит

Отпор : 160 kΩ; Толеранција : ±5 %; Series Temp Coefficient(ppm / Cel) : ±100 ppm / °C;.Технологија : Густата Филм; Working VoltageОколија :

Име на производ : Network Отпорници;Отпор : 0.33 К ohm;Моќност : 1 / 8 W.Отпор Толеранција : + / 5%(J);Pin : 9 Pin.Теренот : 2.54 m

Боја Код : Кафеава,Црвена,Црна,Црвена,Кафеава.Моќност : 2 W;Tolerances : 1%(С) ;Отпор : 12 K Ohm;Вкупна Должина : 70mm / 2.76".

Моќ Оценка : 3 W; Отпор Вредност : 1 M Ohm.Pin Големина : 26 1mm x / 1" x 0.039"(L*Дијаметар); Тело Димензија : 30 x 9mm / 1.17" x 0.35"

Моќ жица рана.Шасијата планината.Алуминиум е сместен.Axial лемење повлечи ја води 1% толеранција.На NTE квал�

Име на производ : Јаглерод Филм Отпорник;Доведе Тип : axia_l;Моќ Оценка : 1 / 2 W.Отпор Толеранција : ± 5%;Отпор Вр

Пакет Содржина : 10pcs x Цемент Wirewound Отпорник; Моќност : 5 W, Отпор : 1k Ohm.Материјал : Керамички, Цемент и Метал.�

16 Ohm, ±5% Толеранција, 100 парчиња вкупно 1 вати метал филм отпорник со висока точност од ±5% (J).Четири бендов�

Цена За : Лента Отпор : 10ohm; Палета на производи : CCF Серија; Моќ Оценка : 500m W; Отпор Толеранција : Ã'± 1%; Отпор

Отпор : 10 Ω; Толеранција : ±1 %; Series Temp Coefficient(ppm / Cel) : ±200 ppm / °C;.Технологија : Густата Филм; Working VoltageОколија : 20

Отпор : 2 к?; Series Rated Pwr Dissipation(P)(W) : 0.1 W; Толеранција : ±0.1 %; Series Temp Coefficient(ppm / Cel) : ±10 ppm / °C;.Технологија : Тенок Ф�

8.2 Ohm, ±5% Толеранција, 50 парчиња во вкупно 1 вати метал филм отпорник со висока точност од ±5% (J).Четири бенд

Scroll