Обновено
Pacon PAC66171-А1 Виножито Боја на Kraft Хартија во Ролна, 36 Ширина, 100' Должина, Сина Brite

Pacon PAC66171-А1 Виножито Боја на Kraft Хартија во Ролна, 36 Ширина, 100' Должина, Сина Brite

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 326.16

Направен во сад.Пакетот должина е 6.985 сантиметри.Пакетот висина е 92.71 сантиметри.Пакетот ширина е 6.985 сантиметри.Разноврсна сите-целта на проектот хартија која може да се користи за банери, постери, мурали, покривки за маса и разни занает проекти.Може да биде укината без напукнување или виткање.Ролни 36 инчи широка и 100' долго и достапни во 10 најпопуларните бои., Лесни duo-заврши kraft има две страни, мазната страна е идеален за чувствував пенкало, прст сликарство и парична казна линија цртање, другата страна има "toothy" површина која се справува со креда, tempera, акварел или доградба на акрилни бои.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Изработени од 100 проценти рециклирани материјали.Биоdegradable.Околу 720 метри по Ролна.Земја на потекло : сад

Идеален за печатење писма, честитки, покани и соопштенија.Квалитетот 28 lb., 105 грама хартија отпечатена на

Ултра исчезнатотпорни.Хартија останува светла за долги периоди на време.Трајни изградба.Се создаде заб

✦Погоден за правење на DIY картички, производ етикети, завиткување подарок картички, цена тагови, придру�

Одличен за завиткување кутии, делови или за раслојување.Изработени од 100% рециклиран материјал.Биоdegradable

Производителот гаранција може да не се применува.Компјутер занает 130 метален хартија.За користење со ла

100 проценти рециклирани.Достапни во 50 lb.Снопови.Преднамалување на листови направи пакување униформа пр�

Материјал : Овие етикети се направени од високо квалитетна kraft картичка хартија, мазна на допир и не е ле�

Одличен за завиткување кутии, делови или за раслојување.Изработени од 100% рециклиран материјал.Биоdegradable

Изработени од 100 проценти рециклирани материјали.Биоdegradable.Околу 600 метри по Ролна 18 инчен 60# Kraft ролни ха

РАЗНОВРСНА : Одлична за уметности и занаети, scrapbooking, бизнис употреба и уметнички апликации.ДИМЕНЗИИ : Kraft

Достапни во сет од 100 ознаки, секој модел се продава одделно.Користете Washi ленти да ги красат овие тагови!

Се продаваат како 1 Ролна.Едната страна е мазна и се наменети за прст сликарство, тенка линија цртање и с�

Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings и слично, може да има и не

Нашите двојна површина хартија е лесен kraft хартија со 2 различни површини за широк спектар на училница п�

СОВРШЕН ЗА УЧИЛНИЦИ : Оваа двојна површина хартија е лесен занает хартија со 2 различни површини за широ�

Идеален за DIY Занает : како рака сликарство, подарок заврши, знак одлуки, стакло бонбони тегли, шише вино �

7 мл) секој пакет,вкупно 240g (8 ✨Широк Прилики : занает рендан хартија се совршени за подароци виткањето,св

ВРЕДНОСТ ПАКЕТ 30 здрав занает ролни, долго трајна вредност пакет.Дебел картон цевки, НЕ мало цевки се на

Пакет Димензии : 36.25 L x 9.25 H x 9.25 W (инчи).Пакет Тежина : 23.16 фунти.Земја на Потекло : сад.Дел Број : TLIKP3660 36" Вовл

02 in Packing Листата : 12*Божиќ Производи со Различни Patterns Two видови на јажиња, коноп се едни од 10 метри (еден бр�

Scroll