Обновено
Reamers, Рака Reamer 6 Ножеви Широка Употреба Висока Јачина за Пластична за Дрво

Reamers, Рака Reamer 6 Ножеви Широка Употреба Висока Јачина за Пластична за Дрво

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 738.96

Лесно да се Носат : Доаѓа со мала тежина и компактни димензии, и складирање и носи се многу лесен.Широка Употреба : им Овозможува на апликацијата за точни reaming на алуминиум, леано железо, бакар, пластика, дрво, итн.Одличен Материјал : Усвојување на високо квалитетни 9 Si Cr материјал, не е лесно да се деформира, и трајни со носење и корозија.Прирачник Работи : Користете клуч за да се продолжи на рачна работа, погоден за светлина сечење, дупка проширување и така натаму.Исклучителна Сечилото : На рака reamer има 6 исклучителна ножеви со висока јачина, обезбедување на ефикасен и стабилен reaming.Функција : 1. Исклучителна Сечилото : На рака reamer има 6 исклучителна ножеви со висока јачина, обезбедување на ефикасен и стабилен reaming.2. Прирачник Работи : Користете клуч за да се продолжи на рачна работа, погоден за светлина сечење, дупка проширување и така натаму.3. Одличен Материјал : Усвојување на високо квалитетни 9 Si Cr материјал, не е лесно да се деформира, и трајни со носење и корозија.4. Широка Употреба : им Овозможува на апликацијата за точни reaming на алуминиум, леано железо, бакар, пластика, дрво, итн.5. Лесно да се Носат : Доаѓа со мала тежина и компактни димензии, и складирање и носи се многу лесен.Спецификација : Предмет Тип : Рака Reamer Product Материјал : 9 Si Cr Product Дијаметар : 3/4in Product Должина : Околу. 176mm / 6.93 во (не е ±2mm грешка во прирачник за мерење)Број на Сечива : 6 Blade Должина : Околу. 90mm / 3.54 in Product Количина : 2pcs Scope на Примена : се Користи за прецизни reaming на алуминиум, леано железо, бакар, пластика, дрво, итн.Пакет Листата : 2 x Рака Reamer Note : ве Молам не се намали премногу тешко објекти, кои може да се пробие на сечилото.

Повеќе детали

Item Type:
Hand Reamer
Product Material:
9SiCr
Product Diameter:
3/4in
Product Length:
Approx. 176mm / 6.93in (there is a ±2mm error in manual measurement)
Number of Blades:
6
Blade Length:
Approx. 90mm / 3.54in
Product Quantity:
2pcs
Scope of Application:
Used for accurate reaming of aluminium, cast iron, copper, plastic, wood, etc.
Package List:
2 x Hand Reamer :
Please do not cut too hard objects, which may break the blade. :

Слични производи во категоријата

Спецификации : сечење дијаметар : 3 / 16"; класа на точност : H8 Раката reamers ream на цилиндрична форма.Добра за о�

, за да се обезбеди цврстина и отпорност на абење Целосна Автоматска Рафинирање Процес : Донесува целосн

, за да се обезбеди цврстина и носат resistance Specification : Предмет Тип : Прилагодлив Рака Reamer Material : 9 Si Cr Adjustable Оп�

Пакет Димензии : 4.33 L x 0.71 H x 0.71 W (инчи).Пакет Тежина : 0.14 фунти.Земја на Потекло : Германија.Дел Број : B33400...

Лесно да се Носат : Доаѓа со мала тежина и компактни димензии, и складирање и носи се многу лесен.Исклучи�

Рака Reamer.Директно Flute Јаглероден Челик Дијаметар : 1 1 / 8 OAL : 11 5 / 8 Flute Должина : 5 13 / 16 Овие рака reamers се кор�

Легура Алатка Челик Reamer : Напорна и издржлива, достигнува H8 ниво на дупчење точност, и го намалува површи

Рака Завршувањето Reamers Јаглероден Челик.Рака Завршувањето Reamer # на Коси : 6 Големи Крајот 2.555 Мали Крајо

Издржливи во употреба.издржливи и практичен за употреба.Направени од високо квалитетни материјали 100% с

Тип MT0 Материјал High Speed Челик,висока цврстина и трајност.Применливи за reaming да мувла обработка и занаети

Scroll