Обновено
5mm Сламена Шапка Широк Агол Црвени LED - Ултра Светла (Пакување од 100)

5mm Сламена Шапка Широк Агол Црвени LED - Ултра Светла (Пакување од 100)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 500.88

5mm Сламена Шапка Широк Агол Црвени LED - Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 5mm Сламена Шапка, Боја : Црвена, Луминозноста : 10,000-11,000 mcd.Напред Напон : 1.9-2.1 v, Тековни : 20m A, бранова Должина : 620-630nm.Агол на гледање : 120-150 Степени, Mount Style : Преку Дупка (НАТОПИ), Леќа Боја : Јасно.Супер-светли Led диоди, кои се користат за mods, РК, adruino, автомобили, ХО Скала модели, авиони, камиони, adafruit проекти, ноќта на вештерките, божиќ, КОМПЈУТЕР, Ultra Light, итн.Црвената боја 5mm сламена шапка ЛЕР е живописни бои кои можете да не одат во ред со.Оваа големина led најчесто се користи во многу сопствени проекти, автомобил осветлување, модели, и речиси сите други проектот може да се мисли на.Тие исто така се користи за сопствени проекти или во масовно производство производи, како и.Ова е исклучително популарен големина.Оваа големина и тип на лер е толку популарна и поради тоа е светла, лесен за употреба, мали, и разновиден.Тоа може да се вклопат во повеќето сите простори.На особина која се поставува ова ДОВЕДЕ разлика од други лица во слична категорија е дека тоа е широк агол светлина.Ова значи дека светлината се повеќе се шират и не е толку директен.Ова може да помогне многу, кога се обидуваат да го осветлите нешто во мали простори.Името доаѓа од обликот на предводена од леќа.Тоа наликува на формата на вистински сламена шапка.Ние ги користиме и имаат само со највисок квалитет led диоди таму.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Цена За : 1 Сече лента LED Боја : Црвена / Жолто / Зелена / Сина Светлосен Интензитет / Боја : (Не е Достапн�

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн 74 HC4051 CD4051 еден 8канал дигитално контролирани ел

Numberof LEDs : 1 Forward Voltage : 2 V Forward Current : 20 m A.Intensity Typ : 1300 mcd.Viewing Angle : 20 °.Жолта 1210 20° 1300 mcd Вода Јасна 2 V Површината П�

2mm Кула Дифузен Жолта / Злато LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 2mm Кула Дифузен LED Боја : Жолта / З�

На DURIS E 5 Семејство е комбинација на висока ефикасност и широк зрак агол во компактен формат (5.6 mm x 3.0 mm).То

На DURIS E 5 Семејство е комбинација на висока ефикасност и широк зрак агол во компактен формат (5.6 mm x 3.0 mm).То

3мм Круг Врвот Кул Јасно Бело Екстра Брзо Трепка 6 Hz LED Супер Светло (Војници од НАС).Големина : Боја : Кул

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.Коло големината : 95mm x 60 MM.Сите компоненти се дир

5mm Круг Врвот Дифузен Сини LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 5mm Круг Врвот пренесуваат на трети л

Numberof LEDs : 3; Forward Voltage : 2.1 V / 2 V / 2 V; Intensity Typ : 8.7 mcd / 12.6 mcd / 12.6 mcd;.Viewing Angle : 38 °; бранова Должина : 565 nm / 627 nm / 62

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн 50pcs / ИСКЛУЧУВАЊЕ Рокер 117 S 2Pin 250 V3 A 125 V6 A ONOFF Црн�

Група А единствената супстанција во групата А е ацетилен, бидејќи тоа е гас со исклучително висок експл

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.На лемење железо се напојува преку USB интерфејс

3мм Piranha Црвени LED Ултра Светла Superflux (Војници од НАС).Големина : 3мм Piranha / Superflux LED Боја : Црвена, Луминозно�

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.Двојно BTS7960 43 A Hмост со Висока моќ Моторни Возач

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн 100% и висок квалитет.Мали тело и стабилна.Овој м�

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.Бренд име : KASILUSHTxx серија единствен чип сензор е

3мм пренесуваат на трети лица Стан Врвот Широк Агол Црвени LED Широк Агол (Војници од НАС).Големина : 3мм Ра

Numberof LEDs : 4; Radiation Pattern : Асиметрични;.Облик : Плоштад;.STRADAМодул Серија 50 x 50 x 7 мм Квадратни 4 Позиција Оптичк�

5mm Круг Врвот Дифузен Топло / Мека Бела LED Ултра Светла (Војници од НАС).Големина : 5mm Круг Врвот пренесув�

Максимална Излезна Струја : 20m A.Мин Влезен Напон : 2.6 VDC.Макс Влезен Напон : 50 VDC.Моќ Дисипација : 0.6 W...

Погоден за експеримент, електронски дизајнирање и DIY итн.Направени од високо квалитетни пластични и мет

Scroll