Обновено
Обуката се Зборува Времето Образовни Placemat за Деца, Перат и Долго-Траен, Двострано, Направени во САД

Обуката се Зборува Времето Образовни Placemat за Деца, Перат и Долго-Траен, Двострано, Направени во САД

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 210.96

На задната страна на оваа placemat е одличен ресурс за одговарање на прашања како "Што предизвикува молња и гром?" На задната страна, исто така, вклучува повеќе општи информации за фактори кои влијаат временските услови и на начини кои ние мерка временски модели.И сува избрише и да се перат маркери работат добро!Користете хартиена крпа или бела табла гумичка да се избрише исклучување сува избришете обележувач.Користете сува избрише маркери, и ги чистат со влажна хартија за крпи, или за миење со топла вода и јадење сапун за бактерии слободни учење.✔ УЧЕЊЕ НАПРАВИ ЗАБАВА - Дознаете сите за тоа чудо од времето на едноставен, лесен-за-разбере начин со овој образовен placemat од Обуката се Зборува.Пакети лесно за патување, како што е лесен и рамна.За екстра забава, им даде на вашето дете спреј шише и гумичка, така што тој или таа може да се спреј тоа, се мијат надвор нивната работа, и да почне одново.Се препорачува спарување со Обуката се Зборува е Сува Избрише поставите Маркер.Со гордост се направени во САД.Родителите може да се создаде зборува поени да ги споделат со своите деца и семејства можат да ја оспорат или тест едни со други на оброк време. ✔ ИНСПИРИРА РОДИТЕЛ-ДЕТЕ ИНТЕРАКЦИЈА – Обучувачи Разговор е placemat снопови се дизајнирани да ги инспирира родител-дете интеракција и семејството во дискусиите.Времето Placemat обезбедува графички приказ кои ќе помагаат во едукацијата на децата за сите работи временските услови; вклучувајќи водениот циклус и облак видови.Знаењето е моќ, и Обучувачи за Разговор е двострано душеци понуди два пати на учење содржина.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Нашата placemats се направени од 70%VPC + 30% полиестер.Густата и издржливи маса душеци се трет

КООРДИНАЦИЈА на МУЛТИ БОИ ДА се ИЗБЕРЕ : Нашата Сами Studios Премиум Royale Колекција Ќе ја Заврши својата Кујн

Maple Leaf Место Душеци 12x18 Инчен Есен Есен Портокал Паѓање на Лисјата на Дрвото Засади Табела Placemats Сет од 4 П

Разни стилмодерен,минималистички,ретро,апстракт,boho NOTE : Машина мие со ладна вода,рака мие best Not кајгана,н

⭐️Првенство мат има многу различни видови на предности како што дамкаотпорни, отпорни на топлина, анти

Не кајгана [ Совршен за Многу Наврати ] Апсолутна елегантна декорација на свадби, бохемски тематските па

Одлична за употреба со возрасни и деца дома или во комерцијална settings.Од Farmhouse табела лен колекција од Newbr

100% рачно изработени Хеклани Памук лесно миење и еднократно.Совршен за украсување tidbits, нежен фигурини, �

Материјал : Место на душеци со висок квалитет полиестер влакна материјали ,кои ефективно ќе ви помогне д

100% Чист Лен Снег Печати Табела Тркачи Направени од Европската Лен е Тежина и Текстура Совршено Прилагод

✿Производ параметри : ✿име на Производ : Placemat✿Производ материјал : кадифе материјал✿Производ големин�

Сет од четири placemats Секоја табела мат е 17.7 инчи долго x 11,8 инчи широка.Направени од Висококвалитет %100 пол

Лесно се грижи Мек Винил Капчиња Placemats или Doilies.Привлечен и Сложена Капчиња Дизајн.Користете го како Placema

Боја : Мулти.Материјали : 65% пластични монистра, 30% стаклени монистра, 5% на дрво и монистра .Димензии : 15" X15"

4 инчен(39cm) во дијаметар,која е погодна за вечера табела употреба.Гаранција за квалитет : Сите placemats се об�

Красат вашата трпезариска маса со нашата единствена и шарени Светлина Ботанички флорални ткаеше Дада П

Ситевоедно placemat + плоча содржи хаос.Placemat suctions на било каква рамна површина за да се намали падна чаши / п

Сет од четири placemats Секоја табела мат е 12.5 инчи долго x 18.5 инчи широка.Произведено во САД.Направени од Ви�

Ве молиме чисти placemats во време кога тие се нечисти, избришете ги со влажна крпа или исплакнете со вода, из

Материјал Опис : 70% Пвц И 30% Полиестер Влакна.Производ Големина : 12x18 Инчи.Производ Перформанси : Отпорни н

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

100% Памук.Увезени.Светла црвена и сина Тексас ѕвезда placemat со вез околу ѕвездата.Ткаенина placemat држи spills со

Класичен Лен Placemats Направен од 100% Чист Handwoven Европската Лен во Тежина и Текстура Совршено Прилагодени за

Лесно Чистење Обновливи садови декоративни душеци се лесно да се грижи за.Овие placemats ќе бидат рамни.Не с

❤ Материјал : ПВЦ, изберете боја и поставена што треба.Едноставен, но исклучителен дизајн, Екопријателс�

Лен Placemats : Ова placemat е направен од памук и лен, со светли бои, не се лизга, не е навремено, неисчезнува, трај

Не се лизга и антишок : спречување на садови за на маса од лизгање по случаен избор, и да се намали несреќ�

Капакот на пакувањето.Лесно Чистење Обновливи садови декоративни душеци се лесно да се грижи за.Природ

МИКРОБ СЛОБОДНА ПОВРШИНА Поединечно укината Табела Toppers направи за лесна употреба и одржување за вашет

Scroll