Обновено
Бенто Кутија за Возрасни Ручек Контејнери за Деца,Пластовидно Бенто Ручек Кутија Сад,Децата Послужавник,Ручек Кутија,Модерен Бенто-Стил на Дизајн,Течење-Доказ за O

Бенто Кутија за Возрасни Ручек Контејнери за Деца,Пластовидно Бенто Ручек Кутија Сад,Децата Послужавник,Ручек

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76

Конечно, Обновливи Херметички Контејнери Кои Минатата : Слични замрзнувач храна чување на кутии се направени од евтини материјали кои носат надолу брзо.Лесно Чистење,Лесно да се Загрее,Лесно Замрзнување : пластични ручек кутија е машина за миење садови безбедно,замрзнувач безбедно.Со нашите бенто ручек кутија, може да се види она што јадете кога не сте дома додека се внимава на вашиот паричник.Тоа е високо отпорни на дамки, мириси, и носат/солза.По мерка на детето Делови : Секоја од 5 прегради е portioned совршено за мало дете апетитот (се Препорачува за возраст од 3-12).Микробранова безбедно за загревањето на вашиот првично оброк.Со различни прегради, може да се земе комплетен оброк само во еден сад.Најдобар Начин да се Земе Оброци на : Нашата бенто кутии за возрасни и деца се лесни и ултра-преносни.Ново објавени рециклираат бамбус шолја кафе : Овие BPA-free чаши се направени од брзо-растечки, одржлив и траен бамбус.Совршен Бенто Ручек Кутии За Вашата Здрава храна : Нашата обновливи бенто кутии за возрасни и деца се лесни за употреба, се мијат, и продавница.Но, кога ќе се користат во микробранова печка,ве молиме да го отстраните капакот за да нема хаос во микровална печка.Модел-(1) со нерѓосувачки челик супа сад Модел-(2) без супа сад.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Здрава PP Материјал : Нашата бенто ручек кутија комплет е направен од страна на ПП материјал,екопријател�

Здрава PP Материјал : Нашата бенто ручек кутија комплет е направен од страна на ПП материјал,екопријател�

Тоа може да се користи во микробранова рерна и фрижидер.Материјал : BPAFREE PPCapacity : 950 ML / 32 OZColor : black Packing се вк�

Kawaii бенто кутија сет украсени со ликови од познатиот Студио Ghibli филм Kiki е Испорака на Услуга (Јапонски и�

Здрава PP Материјал : Нашата бенто ручек кутија комплет е направен од страна на ПП материјал,екопријател�

Ова е високо квалитетни пластични лак Јапонски takeout стил бенто кутија.Таа доаѓа во две парчиња, то.Ова е

Бенто Кутија За Возрасни & Деца : Ова бенто ручек кутија може да пакет салати, овошје и овошје одделно.Тоа

Можете да повторна употреба на овие трајни контејнери онолку пати колку што сакате.Тоа може да го корис�

Сите во еден оддел дизајн може ефикасно да се спречи храна од мешање заедно,одделување на зеленчук,овош�

Се ЗАШТИТАТ СЕБЕ си И ВАШИТЕ најблиски : Нашата Бенто Кутија е направен од 100% ВИСОКО Квалитетен не ' Рѓос�

Здрава PP Материјал : Нашата бенто ручек кутија комплет е направен од страна на ПП материјал,екопријател�

▶Со 3 прегради, секоја кутија ви овозможува да се спакуваат вашето главно јадење со 2 страни!Храната нем�

Голем капацитет на бенто ручек кутија се portioned совршено да се хранат на апетитот и сеопфатен исхрана на �

Термичката изолација ручек кутија е направен од PP материјал, големина : 9*5.9*2.75 во.На бенто кутија може да

Оваа бенто кутија е направен од PP двојно обложени ручек кутија + лажица + вилушка.Запечатени и течењедок�

Трајни и високо квалитетни нерѓосувачки челик, вакуум изолација со одлична топлина задржување држи Суп

Ве молиме усогласување на спирала целосно, а потоа ја ротирате тоа да го прават тоа полесно да се unscrew ил�

На двефаза вгнездени дизајн.Тенките се направи лесно се вклопува во вашата торба.Големина : Бенто Кутиј�

✔ Она што ќе добиете за ➤ Јагода пинк жирафа 4 оддел ручек контејнер(1 ✔ 100% ТечењеДоказ ➤ Користете прир

Ова е јапонска лак ручек бенто кутија наречена Jyubako во јапонија.Тоа е лакирани со користење на техника н�

Употреба на високо квалитетни материјали, тоа е безбедно, трајни, еколошки и еднократно.Производот се к

Scroll