Обновено
Гас Компресирани Извори, Мини Азот Пролет 24000N Почетната Сила за Индустриски Мувла Печат(YX2400-125)

Гас Компресирани Извори, Мини Азот Пролет 24000N Почетната Сила за Индустриски Мувла Печат(YX2400-125)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1250.40

На цилиндар дијаметар на азот гас пролет е 75. Не користите азот гас пролет клипот за одредување род, и навој дупка на крајот на клипот род не може да се користи како кревање дупка за да го дигате прстот.Постои инфлација порта на страната на гас пролет цилиндар, која може да се користи за цевки врска систем.Почетна пролет притисок на 2400 серија азот гас пролет е 24000 N, што е мал во големина и долго во работата на мозочен удар.2 mm / 3in Plunger Дијаметар : Прибл.

Повеќе детали

Item Type:
Nitrogen Gas Spring
Material:
Alloy
Purpose:
Die compression nitrogen cylinder
Cylinder Diameter:
Approx. 75.2mm / 3in
Plunger Diameter:
Approx. 45mm / 1.8in
Package List:
1 x Nitrogen Gas Spring :
1. Do not use the nitrogen gas spring plunger rod for fixing, and the threaded hole at the end of the piston rod cannot be used as a lifting hole for lifting. :
2. Do not modify the following aspects of the nitrogen gas spring:
(1)Drill holes on the cylinder block of the nitrogen gas spring, the sealing ring, etc. :
(2)The piston rod is shortened in order to reduce the stroke :
(3)Do not perform other processing on the nitrogen gas spring and its accessories :
3. Do not use nitrogen gas springs for purposes outside the scope of product catalog specifications. :
4. Do not allow the ammonia gas spring to return freely after being compressed, as this will cause damage to the internal structure. :

Слични производи во категоријата

Производ модел : 158 K.Производ големина : 20 X10 X10cm.Производ тежина : околу 420g / парче.Воздух излезот : 8mm.Влезо

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ХРОМ ПОЗЛАТЕН МЕДИЦИНСКИ ГАС CGA870 x CGA540 МЕДИЦИНСКИ ПОПОЛНИ ЈАРЕМ / TRANSFILL АДАПТЕР Преци�

Направен од висок квалитет на месинг, цврсти, трајни, антишок, анти ' рѓа, експлозија доказ и добри перфо�

Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга...

Испорака притисок 260 psi.Reseatable безбедност експлодирам вентил.Еден штекер конекција...

Scroll