Обновено
FPV4-R8E1 Контрола на Пристап за Напојување, 12V/4А-или 24V/3А, ФАИ и Осум (8) Заклучување Контрола Реле Излези

FPV4-R8E1 Контрола на Пристап за Напојување, 12V/4А-или 24V/3А, ФАИ и Осум (8) Заклучување Контрола Реле Излези

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2520.00

Главната излезниот напон на батеријата и полначот напон се посебно регулирани (Заклучување Безбедно).Вграден-во пожар disconnect.Вграден-во слаба батерија исклучување.УЛ/c UL наведени, CE одобрено.Живот време гаранција.Контрола на пристап за Напојување,120 Vac на текст (може да се користи во 230/240 Vac текст со сечење скокач).Излез 12 V/4А-или 24 V/3А DC избрани од страна на скокач.Еден (1) главниот DC излез, 1 (еден) помошен DC излез.Еден (1) Пожар интерфејс за внесување.Главната DC излез може да се постави за да се одговори на Пожар активирање.Еден (1) smart полначот со 1А или 0.5 бесплатно тековно избраниот со dip прекинувач.Слаба батерија исклучување функција вграден во.AC вина и енергетски систем грешка релеи.Осум (8) заклучување контрола реле излези, секој може да се постави за да се одговори на пожар активирање.Излез текот тековната и краток спој заштита.Обратна батеријата поларитетот заштита.Мрежа за мониторинг подготвени (бара мрежна модул NL4 за мрежен мониторинг).Wall mount куќиште со заклучување, подесувате вклучите, димензии : 12" x 14" x 4.5".Оперативен собна температура -20 до +50 степен целзиусови степени.УЛ/c UL наведени, CE одобрено.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Дизајнот е компатибилен со основани и неоснови за приклучоци во повеќето делови на светот (вклучувајќи,

Напонот на излез може да се 5 V или 12 V прилагодливи (default 5 V).Овој филтер ги намалува DCDC switcher снабдување бра

Влезниот напон спектар DC 6 V32 V; излезен напон default DC 5 V, по активирање на брзо полнење, автоматски ќе се при

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.Замена AC Адаптер / Полнач ,100% Компатибилен со модел на уредот се

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Пакет од 10,бесплатен превозот,продавачот испорачува стоката

За електрични апарати над 50 и до 1600 w; фенови за коса, песна, curlers, итн.Не за електроника или непрекината уп

Влезен напон : 0.95 VDC.Излезен напон : 5 VDC.DIY мобилен напојување, треба само една батерија, тоа може да излез 5

Широко се користи во Автомобил уред, како што се LED Дисплеј, Навигација со Автомобил, Автомобил Аудио, е Р

1) Единствен коло дизајн, избор на увоз на индустриски електронски компоненти, повисока ефикасност, пове

25 V ~ 35 V ( со автоматско buck , обемот на работа, никаков напонски влезови може да биде произволно регулирани

Полесно ќе почне на ридови.Многу модерни возила се користат електронски контролен и повеќе возила се сл

Сите компоненти се од формален каналите за набавка, индустриски одделение дизајн 40~85℃, стабилна излезн

, и широк опсег на употреба.Specifications Input : 110 V / 220 VAC / 47 ~ 63 Hz Starting импулс струја : 20 [email protected] VAC (ладно започнете)Изле

【ПАТУВАЊЕ СУШТИНСКИ】 Компатибилни во велика БРИТАНИЈА, Хонг Конг, Бахреин, Белизе, Боцвана, Брунеи, Ки

Континуирано производство на полно оптоварување, излезниот напон и струја се континуирано прилагодлив

Безбедни за Употреба : 100% водоотпорни и shockproof,влага доказ и антипрашина,се прегрее заштита,заштита од пр

Влезен Напон : 48 V номинална, Текст опсег : 40 V да 60 V ; Излезен Напон : DC 12 V 20 A 240 W.Усвојување на Синхрони Испр

Seyas 65 W USB C полнач е компатибилен со повеќето популарни, брзо полнење протоколи, вклучувајќи КК 3.0 и PD 3.0 (PPS

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Модул комбинира TP4056 батерија полнач со MT3608 зголеми коло.Додадете батеријата и вклучете ниска напојува D

Оваа стабилизатор може да се регулира флуктуирачки напон во општата напон излез.Три 110 V прифатат 3 или 2 p

Scroll