Обновено
MPXV7002DP Одбор Трансдуцерот Електрични Компоненти Збег Притисок Сензор

MPXV7002DP Одбор Трансдуцерот Електрични Компоненти Збег Притисок Сензор

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2145.36

¡¾Small форма фактор пакет¡¿На MPXV7002 серија piezoresistive сензор во мала форма на фактор пакет (СОП) е напредна монолитна силикон притисок сензор наменета за широк спектар на апликации, особено оние со користење на микроконтролери или microprocessors со A/D влезови applica. ¡¾ Micromachining технологија¡¿Оваа патентирана еден елемент трансдуцерот е комбинација напредни micromachining технологија, тенките metallization и биполарно технологија на обработка. ¡¾Provide точна, на високо ниво, аналоген излез¡¿производот може да се обезбеди точна, на високо ниво, аналоген излезен сигнал пропорционално да го применува притисок. ¡¾Series е специјално 2.5 V¡¿MPXV7002 е дизајниран за да измери позитивен и негативен притисок.Во прилог, на форумот на оваа серија е специјално 2.5 V наместо традиционалните 0 V. ¡¾Pressure до 7k Pa низ секоја порта,¡¿Оваа серија овозможува мерење на притисок до 7k Pa низ секоја порта, и за притисок сензори и вакуум сензори.Спецификација : Предмет Тип : Збег притисок sensor Withstand Притисок : -0.3-0.3 psi Output Напон : DC 0.5-4.5 VMaterial : Синтетички cardboard Package Листа : 1 x Збег Притисок Sensor1 x Поврзување на Жица.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Школка материјал е тешко пластика.Транспарентен црн материјал, издржлив, dustproof, и shockproof.Секоја лента има

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Модални, 5% Spandex.Се повлече На затвор�

ღ Стабилност и удобност : директорот стол донесува стабилна и издржливи рамка, која може да го поддржи д

Длабоко чистење, ефикасно да се отстрани вишокот на cutin, нечистотија и козметика остатоци во порите.Наза

Mfr : JULABO.Серија : PRESTO A45 Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.Тип На Производ : Активен, Оборотните Чилер / Г

На руно ткаенина е удобно, стерео по мера се намали одговара.ткаенина windproof нечистотија со валкани чисте

Карактеристики : 1.5 D Лак Работ агол се намали веројатноста на скршен екран, обезбеди сеопфатна заштита з

па ќе твоите песни.МЕДИУМИТЕ РЕПРОДУКЦИЈА : 3.За висок квалитет на звук во движење, оган до Шеф Аудио MCBK420

Меките гуми за џвакањеfriendly влакната идеален за возраст од 38 Одржливо одгледува бамбус.Природно еко одр�

YSJJNDH СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ, безбеден и сигурен.Мали димензии и мала потрошувачка на енергија / Висока кон

Тоа е ефикасен дури и во екстремни средини.Одлична сигурност : Ефикасно да ги заштитат рацете и лактите �

Креветчето Душек Подлога Совршено да се Вклопи : Мерки 28 x 52 x 5 инчи, се вклопува удобно врз било кој станд

Само компатибилни со Garmin forerunner 310 XT.Материјали : Најлон.Стилски и удобно.Бендот се вклопува во зглобовит�

Пространа седиштето Седиште димензии : 18.5"W x 10"Г Splayed нозе обезбедува трајност за секојдневна употреба.Д�

Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на firsttoпазар иновации разви

Притисок Switch Вода или Воздух.Притисок Switch се користи за контрола на electrically управувано мотори.Дијафрагм

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

ღ Идеална работа асистент : директорот стол е идеална работа асистент за beauticians и режисери, актери или п�

Обвивка : 100% Полиестер Морнарица Школка : 63% Памук 37% Полиестер Јаглен Хедер Школка : 51% Памук 49% Полиесте�

ДИМЕНЗИИ И БОЈА Овој стандард индустриска лента е 1" (24 MM) во ширина и 30 ft во должина.Етикета произведувач

ГОЛЕМИНА : 9 од 3 инчи и 0.12 инчи дебела.Долготраен акрилик материјал е лесен, но не е мало.ТРИДИМЕНЗИОНАЛН�

★ Сликите се направени од вистинска предмети.Бојата разликата е предизвикана од разликата во светлина�

одговара за L3832 XRA L3832 XRW L3872 VRV L3872 VVV L3872 VYV L3872 XVB L3872 XYB L3882 VRV L3882 XRA L3882 XRW L3882 XVA L3882 XVW L6892 VRV L6892 VYV L8610 PV L8610 RV ME3842 VRV

Високквалитет VR содржина ќе ве однесе во некоја нова 360° светот, што го прави вашите соништа на дофат на �

Дрексел 34 во.електричен камин грејач со длабоко дневник екранот, мултибоја пламен, а тиково mantel.Самосто�

50% Памук, 50% Полиестер.Направени во САД или Увезуваат.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Печатени во

Можете да се обидете да се прошири производната линија од мали protractor, но дури и една мала грешка ќе се на�

Обвивка : 100% Полиестер Морнарица Школка : 63% Памук 37% Полиестер Јаглен Хедер Школка : 51% Памук 49% Полиесте�

✔Мултифункционален облека закачалки може да се задржи вашата гардероба чисти.Тркалезната и мазна раб �

Scroll