Обновено
Проѕирна Лента, 50mmx300m Јасно Пакување Лента Лепило Превозот Кутија за Пакување Лента за Движење, Канцеларија, Картон Запечатување & Складирање

Проѕирна Лента, 50mmx300m Јасно Пакување Лента Лепило Превозот Кутија за Пакување Лента за Движење, Канцеларија,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1296.00

На вискозност е умерена, и таму ќе биде без остаток лепак заминале во употреба.Без лепак остатоци, светлина напнатост, никаква бучава, и не влијае врз околната животна средина.Користење на highquality материјали, еколошки, невкусна и практични.Лепак е еднакво се применуваат и има силна затегнувачка цврстина.Тоа е погодно да се користи и лесно да го исечете.Широк спектар на апликации, погоден за површинска заштита, површина за чистење, итн.Спецификација : Предмет Тип : Молчи Лента Материјал : OPP Боја : Како што е прикажано на сликата Производ Ширина : Прибл.50мм / 1.97 во Производот Должина : Околу.300м / 984.3 ft Тежина : Околу. 899g / 31.7 оз Солза-оф Метод : Треба да се користи алатка Температура Отпор : -20-80 Апликација : Површината заштита, површина за чистење, итн.Пакет Листа : 1 x Тек на Тивок Лента Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 12in грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Повеќе детали

Item Type:
Silent Tape
Material:
OPP
Color:
As shown in the picture
Product Width:
Approx.50mm / 1.97in
Product Length:
Approx.300m / 984.3ft
Weight:
Approx. 899g / 31.7oz
Tear-off Method:
Need to use a tool
Temperature Resistance:
-20-80
Application:
Surface protection, surface cleaning, etc.
Package List:
1 x Roll of Silent Tape :
Note:
1. Please allow 12in error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Слични производи во категоријата

Термички проводен за греење или ладење на ефикасноста и обезбедува вода бесплатен бариера и воздухот т�

058 mm) филмска лента се користи за Lклип затворање, со приложување, tabbing и држење на.Чиста отстранување од ш

Заштеда на ВРЕМЕ И ПАРИ и за повеќе од 20 Години : се Движат често значи хаос, прашања, се движат и отстрану

Нашата силна парцела лента има посилен стисок и е 60mm широк × 98m долго што дава голема лепливоста и сила.Т�

Силна, безбедна, растворувачслободен акрилик лепило.Дизајниран за трајна заштита.Останува запечатено �

54.67 yd Должина x 1.88" Ширина 3" Core Притисокчувствителни Поли 3.54 мили Гумена Подлога Јасно 6 Ролни.Најтешк�

Производителот гаранција може да не се применува.Ниско ниво на Бучава Јасно Полипропилен лента.Акрилик

Овој производ станува леплива само кога тоа доаѓа во контакт со вода.Производот направени од pvc материј�

Индивидуални лента лента.Закачите и прикачиш производи брзо и лесно со оваа самолепливи кука и јамка за

● Одличен за кодирање и вредни за подобрување на контрола на залихите.● Непречено да се развивам, квали

Работната / перформанси ефикасносе однесува побрзо и securer од twine Пакување и материјали за Пакување заврш

● Акрилна Лента високи перформанси долговечност, идеален за ладно складирање апликации ● Одличен за д

Производот може да се користи поради својата долгатрајни stickiness.Производот е да се носатотпорни и затег�

Погоден за домашни, комерцијална и индустриска употреба во кој било клима.Висок адхезија и одржување на

Производот може да се користи поради својата долгатрајни stickiness.Производот е да се носатотпорни и затег�

На производ со висока вискозност е лесно да се биде seperated.Лесно да се работи, поради тенок и лесен матери�

Овој производ е не надразнување мирис.Производот е водоотпорен и маслодоказ, така што останува леплива

КАРТОН ЗАПЕЧАТУВАЊЕ ЛЕНТИ КОЈА ОСТАВИ БЕЗБЕДНОСТ ЛЕГЕНДА ДЕПОНИРАНИ НА КУТИЈА или контејнер по отстра�

Производот е лесно да се солза со силна лепливоста.Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препозн

Овој производ станува леплива само кога тоа доаѓа во контакт со вода.Производот направени од pvc материј�

12 Ролни од 1.8 инчен x 60 Јарди 2.Направени од силна BOPP материјал со водабазирани акрилик полимер лепило; ле�

Зелена материјали се хигиенски и здрави.Овој производ е не надразнување мирис.Производот може да се ко�

Економија Одделение Филамент Лента : Филамент лента е fiberglass засилен лента со многу висока затегнувачка

Еколошки амбалажата.Не го остави зад себе леплива остатоци кога отстранети.Брат TZe ленти се достапни во

Идеален за боја кодирање, изолирање, спојување и амандман.Лесно да се примени која создава минимален пр�

Производителот гаранција може да не се применува.Полипропилен изградба.Секој се тркалаат 48 mm, широк и и�

● Непречено да се развивам, квалитетот и силно фоки да површини.Тоа е слично на акрил, сепак оваа снимка

Опис : Премиум лепило / затегнувачка цврстина Пакување мастило рефил.Одличен за двете индустриски и ста�

Обоени Картон Запечатување Лента : Обоени картон запечатување лента е акрилна основа лента која работи

Лепак акрилик.Секоја тек е направен од 2инчен широк, тешкидолжност, прв квалитет, високаодделение јасно

Scroll