Обновено
Течни Ниво Сензор, Висока Точност Чувствителни Ниво на Водата Индукција Switch Едноставна Инсталации за Пластична Чаша Керамички Сад(XKC-Y26A-NPN 24V)

Течни Ниво Сензор, Висока Точност Чувствителни Ниво на Водата Индукција Switch Едноставна Инсталации за Пластична

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 578.40

Сигнал на излез линија (жолт)3. Добро Електрични Перформанси : Чиста електронски коло структура, како и донесување не механички работен режим, стабилни перформанси и издржливи живот. Моќта линија (brown)2.За оние кои Не се Метални Цевки : Со силна компатибилност, тоа продира различни не метален контејнер цевки, како што се пластика, стакло, керамика и други контејнери. Интелигентни Течни Ниво Сензор : Интелигентни течни ниво референца на вредноста и течни ниво мемориска функција, течни ниво статус на екранот на владата, може да се реализира мулти точка серија конекција. Висока Точност : течност ниво на прецизност е ±1. Повлечете го shrapnel away2. Само нека оди на shrapnel Specification : Предмет Тип : Течни Ниво Sensor Material : PC-VO огноотпорни material Purpose : Погоден за течни ниво за откривање на разни пластични цевки, гумени цевки, најлон цевки и стакло pipes Sensing Принцип : Капацитивни течни ниво sensing Output Форма : Високо и ниско ниво signal Output Напон(на Високо Ниво) : Vin Output Напон(Ниско Ниво) : 0 VCurrent C.Функција : 1. Сигнал за избор линија (црна)Чекорите за Инсталација : 1.Како да го Користите : Жици : 1. Напојување негативен пол (сино)4. Држете го shrapnel и го стави на водовод помеѓу две shrapnels3.Ниските Пречки : течност ниво сензорот има висока стабилност и чувствителност, силна анти-мешање способност, и не е предмет на надворешните електромагнетни пречки.Добро Електрични Перформанси : Чиста електронски коло структура, како и донесување не механички работен режим, стабилни перформанси и издржливи живот.Широк Напон : Има широк напон спектар, погоден за поврзување на различни кола и производи, и има силна practicability. Не Контакт Тип : Применливи до надворешниот ѕид од не метален цевки без директен контакт со течности, и не е засегнат од корозивни течности или дребулии.

Повеќе детали

Item Type:
Liquid Level Sensor
Material:
PC-VO fireproof material
Purpose:
Suitable for liquid level detection of various plastic pipes, rubber pipes, nylon pipes and glass pipes
Sensing Principle:
Capacitive liquid level sensing
Output Form:
High and low level signal
Output Voltage(High Level):
Vin
Output Voltage(Low Level):
0V
Current C :

Слични производи во категоријата

Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД : Ние ги Користиме Само 3 M автомобилскатаодделение винил, индустријата е �

ГОЛЕМИНА : 9 од 3 инчи и 0.12 инчи дебела.Долготраен акрилик материјал е лесен, но не е мало.ТРИДИМЕНЗИОНАЛН�

Притисок Switch Вода или Воздух.Притисок Switch се користи за контрола на electrically управувано мотори.Дијафрагм

Овој сет содржи 8 закачалки во сите 7 silken ткаенинаопфатени поместена закачалки 3 се offбела, 1 розова, 1 кафе

Најдобар Семејствоголемина Стискаш Шише : лесно Можете да го користите нашите пластични точење да се пр

ღ Стабилност и удобност : директорот стол донесува стабилна и издржливи рамка, која може да го поддржи д

Само компатибилни со Garmin forerunner 310 XT.Материјали : Најлон.Стилски и удобно.Бендот се вклопува во зглобовит�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Модални, 5% Spandex.Се повлече На затвор�

Оперативен Притисок : 0~10.2 kgf / cm2 (0~1.0 Mpa).Негативниот Притисок : 750mmhg (10 Torr).Температурата на работа Опсег : 0~6

ML1812 SLA е 12 V 18 AH Запечатени оловни (SLA) батерија одржување слободни батеријата, Пакување од 2 УЛ Уверение.Д�

Длабоко чистење, ефикасно да се отстрани вишокот на cutin, нечистотија и козметика остатоци во порите.Наза

Овој далечински управувач складирање кутија е направен од висококвалитет СТП кожа, таписерии и издржли

Mfr : JULABO.Серија : PRESTO A45 Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.Тип На Производ : Активен, Оборотните Чилер / Г

Можете да се обидете да се прошири производната линија од мали protractor, но дури и една мала грешка ќе се на�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Обвивка : 100% Полиестер Морнарица Школка : 63% Памук 37% Полиестер Јаглен Хедер Школка : 51% Памук 49% Полиесте�

Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на firsttoпазар иновации разви

Scroll