Обновено
Обвивка и Прозорец Пломби, 10.1 оз.

Обвивка и Прозорец Пломби, 10.1 оз.

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 483.12

Цена За : Секоја Апликација Време : 30 мин.Супстрати : Винил, Алуминиум, Дрво, Стакло, Влакна Цемент, Плочи, Метал, Тула, Бетон, Пластика, Base, Гипс Исполнува : ASTM C920 Флеш Точка : 200 Степени F Предмет : Обвивка и Прозорец Пломби Големина : 10.1 оз.Сад Тип : Кертриџ Целосна Лек : 4 час. (Функционална) Карактеристики : Влажни, Студени Временски Услови Апликации, Флексибилни, Paintable.Зелена Животната средина Атрибут : VOC Нивоа се Исполнат SCAQMD Барања Боја : Бела Основа : Напредни Полимер Изведба Темп.Опсег : -65 Степени на 350 Степени F Апликација Темп.Опсег : -35 Степени до 140 Степени F Специфична Тежина : 1.49 Земја на Потекло (предмет на промена) : сад. 'Обвивка и Прозорец Пломби, База Напредни Полимер, Големина 10.1 мл., Сад Тип Кертриџ, Боја Бела, Специфична Гравитација 1.49, Перформанси Темп.Опсег -65 Степени на 350 Степени F, Флеш Точка 200 Степени F, Целосна Лек 4 час. (Функционална), Апликацијата за Време од 30 min., Апликацијата Темп.Опсег на -35 Степени до 140 Степени F, За Употреба Со Стандардни Caulk Пиштол, ги Исполнува ASTM C920 '.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Земја На Потекло : Кина.Број На Модел : 1964642 Објектот Пакет Димензија : 8.13" L x 2.0" W x 2.0" H Точка Пакет Тежина : 0

Лесно текстура да се вклопуваат во со дрво.Супер еластичен.Моќен лепливоста на дрво.Компатибилен со сит

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Го задржува адхезија и флексибилност во најтешките апликации.Обезбедува супериорни еластичност за зае

【Опремени со XHP 70 сијалица】поддршка на 5 нивоа на осветленост на вредноста, со доволно светлина и долг ж

Една компонента формула не бара мешање, помага да се намали трошоци за работна сила.Заеднички движење с�

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Пакет Тежина : 18.5 фунти.Се користи за Сликарство Материјали Caulk & Пломби.Овој производ е Произведен во са�

Оваа група ги вклучува една 5 литри када Зелена Лепак Noiseproofing Соединение и две цевки на трговска Марка Soun

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Сите слики во оваа реклама не ја претставуваат ВИСТИНСКАТА големина на decal.Додадете талент за секоја со�

Запира материјал отпад.Еднократно, заштедува пари.Нема специјални алатки потребни.Пакет димензии : 17.78"

Scroll