Обновено
Sterling Silver Mezuzah Ѓердан Chai Намали Испис 1 инч со 1mm Кутија Синџир 16-30 инчен

Sterling Silver Mezuzah Ѓердан Chai Намали Испис 1 инч со 1mm Кутија Синџир 16-30 инчен

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 545.76

Оваа Mezuza Pendant е 5/16 инчен (8мм) широк & (25мм) 1 инчен високи.Синџир НЕ е Вклучена.Хартија, Пергамент во Внатрешноста на Mezuza Ѓердан.Одличен подарок идеја за Бар-mitzvah и Бат-mitzvah и Еврејски Празници.Солидна Sterling Silver со одличен квалитет на дизајнот и изработката.Оваа Pendant е направена од Цврст Фунта Сребро и се Оксидира се за да го Означите детали.Ова парче на накит прави една симпатична застапеност на реалните MEZUZAH кои се поставени на doorposts на куќа.Малата пергамент е сместен во внатрешноста на оваа декоративни шарм.На пергамент е испишано со хебрејски стихови од Тората кои се состојат Еврејската молитва Shema Yisrael.Синџир се продава ОДДЕЛНО.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Etch скролувајте беше проверени од страна на компјутер !.за оние кои се грижат повеќе !.Најдобра услуга на !

Бронза Позлатен Декоративни Mezuzah Случај Направени во Израел.Големина на Mezuzah Случај 12 cm / 4.7 инчен...

ве молиме да обрнете внимание дека случајот е секогаш поголем од скролувајте 15cm е за 15 cm дојдете и истио�

ве молиме да обрнете внимание дека случајот е секогаш поголем од скролувајте 15cm е за 15 cm дојдете и истио�

Тоа исто така може да се користи како вашето патување сувенири, исклучителна рачно изработени подароци.

100% Кошер со сертификат, се лекторирани од страна на експерт proofreader.Рачно напишани од страна на овластени

Ерусалим Камен.Светат во Темница.Осветлете ја темнината со овој прекрасен сјајinthedark Mezuzah направени од Е�

Заштита АВТОМОБИЛ MEZUZAH со Патници Молитва Скролувајте Hamsa & Hoshen Mezuza Од Ерусалим Уметност Judaica Подарок.Укр

ДОБРЕДОЈДОВТЕ На Накит Веб февруари 2022 парична Казна Накит, Подароци Нудат; 925 фунта приврзоци во фунта �

Големина на Mezuzah Случај 12 cm / 4.7 инчен (klaf скролувајте не се вклучени).Најава 12 cm големина се однесува на �

Сребро Mezuzah Носителот Со Сребро Шин Одговара Mezuzah Скролувајте 12 Cm (3Pack).КАРАКТЕРИСТИКИ : PopOut Сјајна Шин, и

3"Препорачана Возраст : 06 MonthsЕУ : 19велика БРИТАНИЈА : 3: 4Погоден За : Деца Големина : 12Insole Должина : 12 CM / 4 Беб

МОДЕРНАТА КОНКРЕТНИ ДИЗАЈНЗачин до вашиот дом оркестарот со нашите mezuzah случај.Овој Конкретен случај з�

Со хебрејски букви "Sh DI" писма од "SHOMER DLATOT ИЗРАЕЛ" или "Чувар на Вратите на Израел" еден од имињата на Гг.до

Донесе Благослов за Вашето Дете Соба Со Овој Прекрасен Децата Mezuzah.На Симпатична Рака Извајани мечето С�

❂ Класичен Автомобил Mezuzah со Заштита Патници Молитва Копчето ❂ Изгравирани со Еврејската Ѕвездата на Д

✔️ ЛЕСНО се ДРЖИМЕ Многу лесно Да се Држиме & ставете ја вашата Mezuzah дојдете, многу СИЛНА двострано лент

Десетте Заповеди се врежани на Цврсти Месинг Плоча Направен во САД.Овој ѕид уметност ќе оди добро со Тор

Сребро Позлатен Декоративни Mezuzah Случај Направени во Израел.Големина на Mezuzah Случај 7 см / 2.75 инчи (klaf с�

Scroll