Обновено
TDS Метар Дигитални Вода Тестер, 3-во-1 TDS Метар Температура и ЕЗ Метар со Носење, 0-9999ppm, Идеален за ппм Метар Вода за Пиење, Аквариуми, хидропоника, Базени, Бањи

TDS Метар Дигитални Вода Тестер, 3-во-1 TDS Метар Температура и ЕЗ Метар со Носење, 0-9999ppm, Идеален за ппм

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 334.80

Лесен и пренослив, тоа е погодно за тестирање на квалитетот на водата во секое време, насекаде. 1 Литар чиста вода (H2 O).Ако имате било каков проблем, се чувствуваат слободни да контакт.Предмети Потребни : . [Мерен Опсег] TDS тест опсег : 0-999 ппм.На TDS тест пенкало температура тест range : 0. [Здрав начин на Живот] Можете да ја користите за да се тестира водата за пиење чистота за да бидете сигурни дека ако здравје за вашето тело, без разлика дали филтерот треба заменет, одржување аквариум, хидропоника(тест хранливи материи), базен и спа и така натаму. - Калибрација Совет : Кога calibrating на TDS метар, обидете се и да ја одржуваат температурата на калибрација решение како во близина на 25 C(77 F) што е можно, ова е температурата референтна точка и ќе даде повеќе точни калибрација резултат.25 g на готварска Сол (Na Cl). - Литарска зафатнина за тоа да се задржи точни сила. Точноста опсег од±2%.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Замена на моторни единица за Aqua Clear 20, 30, 50, 70 Модели.НЕ вклучуваат aimpeller.Придава лесно.Тивко работење.Голе

Работа во течности иако специјални сонди понекогаш се користи за мерење на p H на полуцврсти супстанции.�

Мерки Потенцијал Водород (p H), Електрична Спроводливост (ЕК), Вкупно Растворени цврсти Материи (TDS),и Темп�

Батерија : 4 x AA батерии (вклучени).Бафер за Препознавање : DIN, NIST, и САД.Калибрација : До 6 поени.Дисплеј тип :

На PH тест вредноста на овој сензор истрагата е широк, и мерење на опсег е 014 PH.Професионални индустрискот

Додатоци Се Вклучени : None.Батерија : 3 АА батерии (1.5 V).Бафер за Препознавање : Автоматско признавање на СА�

Benchtop p H метри функција до три децимални место резолуција, поддршка до три p H калибрација поени и нудиме р

*Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се реши тоа за вас како е можно поск�

Мерења во секое време : Може да се користи за да се тестира водата за пиење, базени, PH вредноста во аквари�

Оваа p H Сензор е IP65 оценет, водоотпорен во тесна печат, способен да издржи долгорок постојана употреба в�

Компактен пенформа дизајн, лесен за мобилност, можете да пробате вода насекаде да се добие чиста вода.Ус

Scroll