Обновено
NBK MJC-80CS-EBL-42-1 3/4 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри 42 mm и 1-3/4

NBK MJC-80CS-EBL-42-1 3/4 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри 42 mm и 1-3/4

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 7717.44

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексибилност овозможува ексцентричност, аголна неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Електрична изолација отпор вредност : Не помалку од 2 M ohm.Земја на потекло : сад.NBK - MJC-80 CS-EBL-42-1 3/4 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 3.15"x4.49"x4.49", Создаден Дијаметри 42 и 1-3/4", Отценети вртежен момент 95, Макс вртежен момент Од 190, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 7000, Моментот на Инерција 1.0x10^-3, Статични Torsional Вкочанетост (NM/rad) 3200, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.2, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 1.8, Ракав Цврстина A80, Масовно 1000 g.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

3 / 4 / 5 / 6 / 6.35 / 7 / 8 / 10мм.Пакувањето се Вклучени : 1pc.D19 L25 Структура : Вилица / Пајакот.Материјал : Алуминиум.С

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 25мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 35mm.Спојување Должина : 114...

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 24mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 32милиметри.Спојување Должина : 90 Спојува

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 25мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 30мм.Спојување Должина : 126 Спојување Над

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 28mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 40mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 25мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 30мм.Спојување Должина : 126...

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 30мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 32милиметри.Спојување Должина : 90 Спојув

NBK Јапонија MJC95 CSBL 25мм да 28mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSBL 25мм да 28mm Вилицатип Флексибилни Цевк

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Трансфери шок и неусогласеност на центар елемент на спојување собранието за намалена носат на вратило

NBK Јапонија MJC80 CSТА 1 1 / 4 инчи до 38mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC80 CSТА 1 1 / 4 инчи до 38mm Вилицатип Фле

За Апликации кои бараат висок вртежен момент способности.Обезбедува нула backlashes поради еластомер preстре

Структура : Вилица / Пајакот.Материјал : Алуминиум.Број на модел : LFБD25 L30 Standard or Nonstandard : Стандард.Флексиб

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 40mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 40mm.Спојување Должина : 126...

Scroll