Обновено
BAOSHISHAN БР.4 Zahn Купот на Вискозност Првенство #4 Натопи Тип 44ml Нерѓосувачки Челик Viscometer Проток Првенство за Боја Завршува Масло (БР.4 Zahn Првенство)

BAOSHISHAN БР.4 Zahn Купот на Вискозност Првенство 4 Натопи Тип 44ml Нерѓосувачки Челик Viscometer Проток Првенство

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 515.76

1.Според ASTM D 4212 (Стандардна Тест Метода за Вискозност Првенство Потопување)стандарди. 2.Брзо мерки на вискозност на течности како што се боја, лак, лак, сируп и масло. 3.Вискозност е изразена во Zahn секунди кои се поврзе со вискозитет во centistokes. 4.Главно се со цел да се задржи стабилноста на вискозитетот на производот во процесот на употреба, така што на вискозност е секогаш одржува во собата спектар за заштита на бојата на производот ефект.Производ Параметар Zahn Купот е мала U-облик првенство суспендиран од looped жица.Овој метод е идеален за мерење на одржливоста на бои, лакови и слични производи.Едноставно се натопи првенство во производот кој што треба да се мери, подигнете ја надвор и да се измери колку долго ќе трае за содржината да се празни преку orifice.Секоја чаша има 12-инчен се справи со јамка за да се овозможи на купот да се натопи со рака во течни сад.Во центарот на ова се справи со е прст-прстен за одржување на купот во вертикална положба за време на употреба.Резултатите треба да бидат пријавени во Zahn-Секунди, во одредено температура за одреден првенство.Имајте предвид Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред превозот По вашата нарачка е потврдена,на производот ќе биде испратен до вашите раце за 7-13 работни денови.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас .Ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде задоволително решение.Ве молиме одвојте неколку секунди за да се остави голем фидбек, ако сте задоволни со нашите производи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Опис : UЦевка Viscometer Тип БС / U Големина C Мерен Опсег : 6 30 c St.Добавувачот Нема : CV006103 БС U Цевка за Обратен Про

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Ако не може да се процени на вискозност на течност, треба да се избере висока вредност за реално мерење.Т

Вискозност тест опсег : 0 ~ 9.99 m Pa / С Вискозност тест за точност : + 0.05 m Pa.S.Температурата спектар на вода ба

Меур viscometer мерки времето потребно за воздушен балон за да се зголеми преку течност.Тоа го користи viscometer

На capillary viscometer има тесна создаден вертикална дел со два печатени знаци кои го мерат времето потребно за �

На viscometer, исто така, повика на viscosimeter, е инструмент кој се користи за мерење на триење предизвикани од ре�

Опис на производот BYKГарднер меур viscometers се користи за брзо да се утврди кинематичка вискозност на позна

Течноста стандарди се затворени во стаклени цевки.Примерок цевки може да се чистат лесно и брзо.Цевки м�

Минимална примерок јачина на звук 12 m L.Бараат течни бања длабочина од 229 mm (9 инчи).Носител е кодот не ви е �

Вискозност спектар [m Pa.s] : 10 до 40 M.Брзина [rpm] : 0.01 до 250 Max.пролет вртежен момент [m Nm] : 0.7187 Точност : + / 1.0 % цел�

На Топови БС / IP / SL(S)4 суспендираниниво viscometer има 6.Viscometers има неколку форми, вклучувајќи ги, но не огранич�

Rotrics Микро Линија За Производство.Овој индустриски одделение подвижна лента е дизајниран со ситеметал �

❤❤(3) LCD екран екран : LCD екранот може директно да покажува на вискозитет, ротирачка брзина на роторот бро

Опсег на measurment : 4001800c St.Efflux time(дик) : 2080sec.Внатрешниот кол.на orifice : Φ5.41mm.Обемот на чаша : 44ml.Гаранција : 1 годи

Мерење Спектар : 1~1×100000 m Pa·s.Роторот Спецификација : 1#, 2#, 3#, 4#, 0# пет вид rotors, може да се утврди вискозност

Минимална примерок јачина на звук 12 m L.Бараат течни бања длабочина од 229 mm (9 инчи).Носител е кодот не ви е �

Опис : UЦевка Viscometer Тип БС / U Големина D Мерен Опсег : 20 до 100 c St.Добавувачот Нема : CV006104 БС U Цевка за Обратен

Scroll